Trdlinky

Přehlídka dětské tvořivosti

První ročník nesoutěžní přehlídky dětského amatérského divadla ve Vyškově byl uspořádán v roce 2000 a stal se mladším bratrem festivalu Trdloviny. Trdlinky jsou doprovázeny výtvarnou výstavou žáků základních škol a základních uměleckých škol z celého Vyškovska. Na seznamu atrakcí nechybí ani bohatý doprovodný program v podobě her, seriálového divadla a velmi oblíbené noční hry. Tradičním se stalo také jednotící téma celé přehlídky, na našem seznamu jsou již Cesta kolem světa, Pod mořem, Alenka v říši divů, Vesmír, Theatroso ala mafioso, Magické divadlení či Tenkrát na Západě. Pro letošní, již šestnáctý ročník, jsme se nechali inspirovat říší pohádek. Podtitulem je „Z pohádky do pohádky“.

Akce je ojedinělou možností pro dětské divadelní soubory zahrát si před veřejností a hlavně setkat se s lidmi, kteří mají podobné zájmy, předat si zkušenosti, posoudit navzájem výsledky své práce. Trdlinky jsou skvělým prostorem k načerpání nových nápadů, navázání nových kontaktů a především prezentací své práce.

Velice oblíbeným a vyhledávaným se stal doprovodný program v podobě hádanek, soutěžních her, čajovny či seriálového divadla. Pro účastníky je také každoročně připravena večerní hra v prostorách Gymnázia Vyškov, která je vždy spojena s daným tématem.

Přehlídka je podporována Městským kulturním střediskem Vyškov, městem Vyškov, Jihomoravským krajem a Gymnáziem Vyškov. Trdlinky jsou celorepublikovým divadelním setkáním, každoročně přijede kolem 80 účastníků, divácký zájem se pohybuje kolem čtyř stovek diváků za oba přehlídkové dny. Trdlinky jsou již tradičním obohacením kulturního života ve Vyškově, a tedy řada souborů tuto vyhledává akci. Organizaci zajišťují členové O. S. THALIA Vyškov.

Kontakty:

pajulinka@seznam.cz

sarka.mladkova@seznam.cz

Trdlinky 2018

Trdlinky 2017

Trdlinky 2016

Trdlinky 2015

Trdlinky 2014

Trdlinky 2013

Trdlinky 2012

Trdlinky 2011

Trdlinky 2010